Kakav povratak...

Medvjedev preokretom sredio Zvereva, osvojio Pariz i preskače Federera na ATP ljestvici

Medvjedevu (24) je to treći naslov na Masters 1000 turnirima nakon što je lani osvojio Cincinnati i Šangaj, a u karijeri mu je to osmi ATP trijumf.

Ruski tenisač Daniil Medvjedev pobjednik je posljednjeg Masters 1000 turnira godine u Paris-Bercyju nakon što je u finalu svladao Nijemca Alexandera Zvereva s 5-7, 6-4, 6-1 nakon 127 minuta igre.

Medvjedevu (24) je to treći naslov na Masters 1000 turnirima nakon što je lani osvojio Cincinnati i Šangaj, a u karijeri mu je to osmi ATP trijumf. Rus se vratio nakon izgubljenoga prvoga seta i u međusobnim susretima sa Zverevim smanjio na 2-5. Zverev, koji je eliminirao Rafaela Nadala u polufinalu, poražen je nakon dvanaest pobjeda u nizu i osvajanja dva turnira u Koelnu.

Medvjedev je trijumfom prestigao Rogera Federera na ATP ljestvici i u ponedjeljak će biti na četvrtom mjestu, odmah iza Dominica Thiema.

I Medvjedev i Zverev su već ranije osigurali nastup na završnom ATP finalu u Londonu od sljedećeg tjedna.