ATP Marseille: Tursunov zaustavio Ljubičića

Hrvatski tenis u četvrtak je imao polovičan uspjeh na ATP turniru u Marseilleu...

Nakon što je Marin Čilić pobijedio Petzschnera i plasirao se u četvrtfinale, poražen je, pak, Ivan Ljubičić...

U 2. kolu je od Ljubičića, 14. tenisača na svijetu i petog nositelja na turniru, bolji bio ruski tenisač Dmitri Tursunov. Nakon osamdeset minuta igre Tursunov je pobijedio 7-6(4), 6-3. Bio je to njihov treći međusobni meč i sada Tursunov ima 2-1. No, prva dva meča su odigrana prilično davno, na Australian Openu 2004. (pobjeda Ljubičića) i u Wimbledonu 2006. godine (pobjeda Tursunova).

U ovom današnjem marsejskom ogledu Tursunov je zasluženo dobio meč, makar se tijekom drugog seta činilo da se Ljubičić vraća u igru, te da bi mogao odvući meč u treći set.

U prva tri servis-gema drugog seta Ljubičić je izgubio jedan jedini poen, dok je Tursunov daleko nemirnije osvajao svoje servis-gemove. No, kod 4-3 za Rusa u drugom setu Ljubičić je odigrao iznimno loš gem, stao je prvi servis, te je bez izgubljenog poena Tursunov došao do jedinog breaka u meču, a kasnije ga potvrdio servisom za pobjedu.

U prvom je setu Tursunov bio čvršći na svom početkom udarcu, te je nešto lakše osvajao te gemove. Tako je i u tie-breaku stalno bio korak ispred, a nakon 5-4 je lako dobio dva poena na svoj servis za osvajanje prve dionice.

Na kraju meča je Tursunov (129. igrač na svijetu) tako osvojio čak 15 poena više (69-54), a Ljubičić je, pak, osvojio samo šest od 18 poena kada je igrao na svoj drugi servis.