ATP Marseille: Sjajni Soderling zaustavio Čilića na korak do titule

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u finalu ATP turnira iz serije 250 u Marseilleu. Bolji od njega bio je Šveđanin Robin Söderling 6-7(8), 6-3, 6-3...

Čilić je do breaka došao već u 1. gemu meča. Držao je sigurno servis do vodstva 4-3, kada je pokleknuo i izgubio servis. Prvi set odlučen je u tie-breaku u kojem je Marin prvi stigao do minibreaka za 5-3. Kod 6-4 je propustio prve dvije set-lopte, kasnije još dvije, ali je iskoristio petu, a treću na svom servisu. Söderling nije imao niti jednu set-loptu.

U drugom setu je Šveđanin prvi napravio break za 2-1. Naš tenisač je uzvratio u šestom gemu i poravnao na 3-3, ali je u sljedećem gemu opet izgubio servis, iako je imao četiri gem-lopte, te je tako set otišao u nepovrat.

U drugom gemu trećeg seta je Čilić nakon 30-0 na svom servisu bio suočen s dvije break-lopte, ali je obje uspio spasiti. No, nije izdržao pritisak Šveđanina u šestom gemu, kada je Söderling bez izgubljenog poena oduzeo Čiliću početni udarac. Za razliku od Južnija u polufinalu, Söderling Čiliću nije pružio više priliku za povratak u meč, te je došao do treće ovosezonske krune (nakon Brisbanea i Rotterdama), te devete ukupno u karijeri. Najuspješniji je igrač ove sezone na Touru, s omjerom 17-1. Jedini igrač koji ga je dosad dobio Ukrajinac je Aleksandr Dolgopolov, i to u osmini finala Australian Opena.

Bio je ovo drugi međusobni meč ove dvojice igrača i druga pobjeda Söderlinga, do koje je došao za dva sata i šest minuta igre.

Čilić je ostao na pet osvojenih naslova, a unatoč porazu u finalu može biti zadovoljan nastupom u Marseilleu, budući je savladao dvojicu igrača iz samog teniskog vrha (Berdycha i Južnija), a bio mu je to i prvi finale od svibnja prošle godine i turnira u Münchenu (poraz od Južnija).