ATP Marseille: Sjajni Čilić slomio Berdycha!

Vjerojatno i najbolji meč ove godine odigrao je Marin Čilić u četvrtfinalu ATP turnira u Marseileu. Hrvatski je tenisač za samo sat i 22 minute pobijedio sedmog igrača svijeta Tomaša Berdycha sa 6-3, 6-4...

Međugorac je tako u trećem međusobnom dvoboju protiv Čeha došao i do prve pobjede, a najjači mu je adut na tom putu bez dvojbe bio sjajan servis. Naime, nakon uspješno je ubačenog prvog servisa Čilić osvojio čak 24 od 28 mogućih poena, odnosno 88 posto. To je i razlog što je Berdych u cijelom meču dobio samo jednu priliku za break, u devetom gemu drugog seta, ali nije je uspio iskoristiti.

Čilić je, pak, suparnikov servis oduzimao u petom i devetom gemu prvog seta, dok je u drugome do jedine prilike za obrat došao u desetom gemu. Bila je to ujedno i meč-lopta koju je naš tenisač nakon duge izmjene uspješno realizirao.

U polufinalu 28. igrača ATP-ove ljestvice čeka bolji iz dvoboja između trećeg nositelja, Rusa Mihaila Južnija, te šestog, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge. Od Južnija je Čilić izgubio sva četiri dosadašnja ogleda, dok protiv Tsonge također ima negativan omjer 1-2, ali se su oba ta poraza dogodila na Challengerima još 2007. godine.

Spomenimo još da se ATP turnir iz serije 250 u Marseilleu igra na tvrdoj podlozi u dvorani, uz nagradni fond od 576.000 eura.