ATP Madrid: Karlović prošao u drugo kolo

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz serije 1000 koji se igra u Madridu pobjedom nad Kazahstancem Jevgenijem Koroljevim 6-4, 7-6(5)...

Karlović je za slavlje nad 73. igračem svijeta trebao jedan sat i 34 minute igre, te je tako izborio treću pobjedu u isto toliko međusobnih mečeva. Prethodno je Koroljeva savladao 2006. u Barceloni i 2007. u Washingtonu.

U cijelom meču Karlović nije izgubio svoj početni udarac, a bio je suočen s tek dvije break-lopte. Odservirao je 19 asova, uz visokih 83% osvojenih poena nakon ubačenog prvog servisa, a jedini je put oduzeo protivniku početni udarac u otvarajućem gemu prvog seta.

U drugom je setu 'Div' sa Šalate kod vodstva 6-5 u tie-breaku realizirao prvu meč-loptu na servis Koroljeva i izborio susret sa Španjolcem Fernandom Verdascom, šestim nositeljem turnira i devetim tenisačem svijeta.

S Verdascom je Karlović dosad igrao četiri puta i pritom je slavio tri puta. Na zemljanoj, podlozi na kakvoj se igra u Madridu, dosad se nisu međusobno susretali.