Davidenko prejak

ATP Madrid: I Karlović ispao u na startu

Poput Petre Martić u konkurenciji tenisačica i Ivo Karlović se na početku turnira oprostio od plave madridske zemlje. Po šesti puta u sedam međusobnih ogleda bolji je bio Rus Nikolaj Davidenko sa 7-6(4), 6-3...

Nešto manje od sat i pol igre bilo je potrebno 30-godišnjem Davidenku kako bi u dva seta nadigrao tri godine starijeg hrvatskog predstavnika u 1. kolu ATP Masters turnira iz Serije 1000 koji se za nagradni fond od 3 milijuna eura igra u španjolskoj prijestolnici Madridu.

U prvom setu Karlović nije uspio doći niti do jedne prilike za break, dok je spasio obje koje je pružio ruskom tenisaču, pa je set odlučen u trinaestoj igri u kojoj je na koncu sa 7-4 bolji bio Davidenko.

Ključni trenutak drugog seta i meča zbio se u drugoj igri kada je jedini break u susretu napravio Davidenko, te potom čvrsto držeći vlastiti početni udarac izborio nastup u 2. kolu.

Bio je ovo sedmi međusobni dvoboj Karlovića i Davidenka, šesta pobjeda Rusa, te druga od tri meča na zemlji.(TS)