ATP i WTA Moskva: Poznati svi polufinalisti

Moskva je ovoga tjedna istovremeno domaćin ATP i WTA turniru. U petak su odigrani četvrtfinalni dvoboji u obje konkurencije...

U gornjem dijelu ždrijeba žanskog turnira u polufinalu će ograti dvije domaće tenisačice, šesta nositeljica Marija Kiriljenko i Vjera Duševina.

Kirilneko cijeli turnir igra sjajno. Podsjetimo da je dan ranije sa 6-0, 6-0 pobijedila Katerinu Bondarenko, dok je u četvrtfinalu zaustavila najveće iznenađenje turnira, 17-godišnju Kazahstanku Diyas (koja je ranije pobijedila prvu nositeljicu Janković). Bilo je 6-1, 6-2 za Kirilenko. Duševina je, pak, u znatno neizvjesnijem dvoboju svladala sunarodnjakinju Anu Čakvetadze 6-3, 7-6(7) nakon jednog sata i 38 minuta igre.

S odličnim igrama nastavlja i Španjolka Martinez Sanchez koja je sa 6-2, 6-3 svladala Slovakinju Dominiku Cibulkovu. Nakon što je početkom svibnja osvojila jaki zemljani turnir u Rimu Španjolka je rijetko pobjeđivala, ali se forma vratila ovog tjedna u Moskvi.

Za finale će Martinez Sanchez igrati protiv druge nositeljice, Bjeloruskinje Viktorije Azarenke, koja je sa 6-1, 6-3 u gledalište poslala domaću predstavnicu i sedmu nositeljicu Alisu Klejbanovu.

U dobroj formi je i Srbin Viktor Troicki, koji je u četvrtfinalu muškog dijela Kremljin Kupa sredio Argentinca Horacija Zeballosa 6-2, 6-1 za samo 65 minuta igre, uz dva breaka u prvom setu i još tri u drugom.

Troicki će za finale igrati protiv 71. tenisača svijeta, Urugvajca Pabla Cuevasa, koji je sa 6-4, 7-6(3) svladao petog nositelja, Čeha Radeka Štepaneka. Podsjećamo, Cuevas je u 2. kolu u dva tie-breaka eliminirao trostrukog pobjednika Kremljin Kupa, Rusa Nikolaja Davidenka.

Cipranin Marcos Baghdatis, četvrti nositelj, svladao je Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova 6-2, 7-6(7), a za finale će igrati protiv Uzbekistanca Denisa Istomina, pobjednika nad ruskim kvalifikantom Igorom Kunjicinom 6-2, 6-4.