ATP Hertogenbosch: Dodig u četvrtfinalu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig izborio je plasman u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u nizozemskom Hertogenboschu koji se igra na travnatoj podlozi...

Nakon pobjede nad Rumunjom Victorom Hanescuom u 1. kolu (6-4, 7-5) u drugom je kolu Dodig bio bolji od Austrijanca Andreasa Haider-Maurera, trenutno 83. igrača svijeta, sa 6-4, 6-3.

U meču koji je trajao jedan sat i 23 minute Dodig je oduzeo servis svom protivniku četiri puta, iskoristivši četiri od šest break-lopti. Po dva je puta Međugorac breaknuo Haider-Maurera u svakom setu, dok je svoj početni udarac izgubio tek jednom, u 2. gemu prvog seta.

Bio je ovo njihov četvrti međusobni ogled računajući i susrete na Challengerima i Futuresima, ali prvi na ATP razini. Ukupni omjer sada je izjednačen na 2-2.

Za polufinale će se Hrvat boriti protiv ruskog tenisača Teimuraza Gabašvilija.

Podsjećamo, Dodig je jedini hrvatski predstavnik u Hertogenboschu, turniru na kojem je postavljen za četvrtog nositelja, a koji tenisačima služi kao kvalitetna priprema za Wimbledon.