ATP Hertogenbosch: Dodig u 2. kolu

Ivan Dodig, trenutno 43. tenisač svijeta, postavljen je u nizozemskom Hertogenboschu za 4. nositelja Unicef Opena, ATP 250 turnira na kojem se tenisači zagrijavaju za Wimbledon...

Dodig je uspješno započeo svoj debitanstki nastup na ovome turniru. U 1. kolu pobijedio je Rumunja Victora Hanescua, 62. na ATP ljestvici, 6-4, 7-5 nakon jednog sata i 38 minuta igre. Bio je to prvi njihov dvoboj, u kojem je Dodig do pobjede došao teže nego što pokazuje rezultat.

Naime, Hanescu je imao sedam break-lopti, a šest od njih u drugom setu, ali niti jednu od njih nije uspio kapitalizirati.

Dodig je, pak, prvi break u meču napravio već u prvom gemu, a drugi u 11. gemu drugog seta, nakon čega je uspješno odradio servis za pobjedu.

Ukupno je hrvatski tenisač iskoristio dvije od pet break-lopti. Zabio je 10 asova.

Dodig je jedini hrvatski predstavnik na ATP Touru u tjednu pred Wimbledon. U 2. kolu igrat će protiv pobjednika meča između Austrijanca Andreasa Haider-Mauera i Slovenca Blaža Kavčiča.

Podsjetimo kako je na ovom turniru Mario Ančić bio dvostruki pobjednik, 2005. i 2006. godine, dok je 2007. godine trijumfirao Ivan Ljubičić.