ATP Finals: Soederling ostao u igri za polufinale

Švedski tenisač Robin Soederling došao je do prve pobjede na ATP Finalsu u Londonu. U 2. kolu skupine B pobijedio je Davida Ferrera sa 7-5, 7-5...

Bio je to meč u kojem se Španjolac teško nosio sa Soederlingovim servisima. U prvom setu nije tako ima nijednu priliku za oduzimanje servisa četvrtom tenisaču svijeta koji je sam imao šest šansi za obrat, ali iskoristio je samo jednu i to u 12. gemu čime je automatski pospremio i prvi set u džep.

U drugom je priču mogao završiti i ranije budući da je do breaka došao u šestom gemu. No, u devetom je Ferrer napokon uspio iskoristiti jedini Šveđaninov slabi trenutak i vratiti se u igru. Ipak, bila je to samo kratkotrajna odgoda neizbježnog, Soederling je ponovno u 12. gemu oduzeo Španjolcu servis i zaključio priču.

Bio je to 13. međusobni dvoboj ovih tenisača i deveta pobjeda Soederlinga. Zanimljivo, samo ove godine su se sastajali šest puta, a Šveđanin vodi s 4-2.

Situacija u skupini i dalje je otvorena iako je Roger Federer nakon ranije pobjede protiv Andyja Murrayja sasvim blizu plasmana u polufinale. No, tek će 3. kolo dati konačan odgovor na pitanje tko će iz ove skupine nastaviti borbu za naslov.