ATP Finals: Roger Federer s 'pola gasa' do polufinala

Roger Federer pobijedio je Robina Söderlinga u 3. kolu skupine B ATP Finalsa sa 7-6(5), 6-3 i tako potvrdio svoj plasman u polufinale završnog turnira osmorice najboljih tenisača svijeta.

Federer je do 15. pobjede u 16. međusobnom meču protiv Šveđanina došao nakon jednog sata i 28 minuta igre. Za to su mu bila dovoljna dva breaka, jedan u prvom i jedan u drugom setu.

Break iz trećeg gema prvog seta Federer nije uspio zadržati, budući mu je Söderling uspio oduzeti njegov početni udarac u osmom gemu i tako vratiti susret u egal. No, švicarski je tenisač bio sigurniji u tie-breaku i ondje je bio bolji 7-5.

U drugom setu jedini se break dogodio u osmom gemu za vodstvo Federera 5-3. Drugi najbolji tenisač svijeta sigurno je potom odservirao za meč i treću pobjedu u isto toliko mečeva u skupini, nakon trijumfa protiv Davida Ferrera i Andyja Murrayja. Kažimo da je "čarobnjaka" iz Basela s tribina londonske O2 Arene ponovo, kao i u meču protiv Murrayja, pratio ponajbolji nogometaš svijeta Diego Maradona.

Drugog polufinalista iz ove skupine iznjedrit će večerašnji susret Murrayja i Ferrera. Murrayju pobjeda sigurno omogućuje prolaz dalje, a čak i poraz uz jedan osvojeni set.

ATP Finals, 3. kolo, skupina B:

Federer (2) – Söderling (4) 7-6(5), 6-3

Murray (5) – Ferrer (7) (21h)

Redoslijed: 1. Federer 3-0, 2. Söderling 1-2, 3. Murray 1-1 (-1), 4. Ferrer 0-2 (-1)