ATP Finals: Nadal se prvi put u karijeri plasirao u finale

Nadal je pobijedio Murrayja sa 7-6(5), 3-6, 7-6(6) iskoristivši samo jednu 'break' loptu

Prvi igrač svijeta Rafael Nadal prvi je finalist londonskog ATP Finalsa, završnog turnira najbolje osmorice svjetskih tenisača. U polufinalu je nakon više od tri sata borbe nadigrao domaćeg aduta Andyja Murrayja.

Iako je u cijelom meču iskoristio samo jednu break-priliku, dvije manje od Murrayja, Nadal je u konačnici slavio sa 7-6(5), 3-6, 7-6(6) i prvi se put u karijeri plasirao u finale ovoga turnira. Ujedno je popravio i vrlo loš dojam od prošle godine kada je u O2 Areni završio nastup s tri poraza u skupini.

Prvi je set prošao bez ijedne prilike za obrat, a tie-break je Nadal riješio u svoju korist premda se Murray uspio vratiti u igru nakon zaostatka 2-5. Škot je zato odlično odradio sljedeći set, kod rezultata 3-3 je prvi put oduzeo servis Španjolcu, a potom je sve ponovio u prvoj sljedećoj prilici i odveo meč u treći set.

Nadal je bolje otvorio tu dionicu igre, došao je do breaka već u trećem gemu, ali nošen podrškom domaćih navijača Murray je najprije na svome servisu kod 5-3 spasio jednu meč-loptu, a potom je u sljedećem gemu došao i do breaka i vratio neizvjesnost. Bolje je potom otvorio i odlučujući tie-break, poveo je s 4-1, no to mu nije bilo dovoljno. Nadal je preokrenuo i iskoristio ukupno treću meč-loptu u meču.

Bila je to deveta Španjolčeva pobjeda u 13. međusobnom dvoboju protiv Murrayja.

U nedjeljnom ga finalu očekuje bolji iz kasnijeg ogleda Rogera Federera i Novaka Đokovića.