ATP Dubai: Ljubo u tri seta bolji od Hernycha

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedom je startao na ATP 500 turniru u Dubaiju, koji se igra na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 1,619.000 američkih dolara...

U prvoj je kolu 30-godišnji Hrvat pobijedio svog vršnjaka iz Češke, trenutno 140. igrača ATP ljestvice Jana Hernycha, sa 6-2, 6-7(3), 6-4 nakon dva sata i 15 minuta igre.

Ljubičić je sjajno startao u meč protiv tenisača koji je u glavni ždrijeb turnira ušao kao sretni gubitnik (lucky loser), te je prvi set dobio s uvjerljivih 6-2, oduzevši protivniku servis tri puta, a svoj početni udarac pritom izgubivši jednom.

U drugom setu oba su tenisača čvrsto držala svoje servise, pa se odlučivalo u tie breaku. Ljubičić je loše startao, gubio je 3-1, uspio se vratiti do 3-3, ali tada je Hernych s četiri poena zaredom poravnao na 1-1 u setovima.

U trećem, odlučujućem setu Ljubo je ponovo zaigrao kvalitetnije i odlučujući break napravio je u trećem gemu, a prednost je potom sačuvao do kraja. Ukupno je u meču zabio 14 aseva, a na servis Hernycha iskoristio je četiri od šest break lopti.

Bila mu je to ujedno i treća pobjeda nad češkim tenisačem u isto toliko igranih mečeva na ATP Touru. U 2. kolu će Ljubičićev protivnik biti pobjednik francuskog okršaja između Jo-Wilfrieda Tsonge i Michaela Llodre.

Podsjetimo, na turniru u Dubaiju pored Ljubičića nastupit će i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, a njegov protivnik u 1. kolu bit će Francuz Arnaud Clement.