ATP Dubai: Đoković u finalu nakon predaje Berdycha

Srpski tenisač izborio je finale turnira u Dubaiju nakon predaje Čeha u trećem setu...

Novak Đoković izborio je plasman u finale ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju. U polufinalu mu je Čeh Tomaš Berdych predao meč kod rezultata 6:7(5), 6:2, 4:2 za srpskog tenisača.

Berdych, sedmi igrač svijeta, dobio je prvi set u tie-breaku sa 7-5 nakon što su u prvih 12 gemova obojica igrača sačuvala svoj početni udarac. U drugom setu Đoković je oduzeo servis Berdychu u četvrtom gemu, a onda još jednim breakom do kraja došao do lakih 6-2.

U tim je trenucima Berdych zatražio liječničku pomoć zbog bolova u butnom mišiću lijeve noge. Iako se ozljeda nije činila teže prirode, ona je očito omela Berdycha i spriječila ga da igra na željenoj razini, pa je stoga Čeh nakon gubitka servisa u šestom gemu trećeg seta pružio ruku Đokoviću.

Inače, u prethodnih šest međusobnih mečeva između Đokovića i Berdycha srpski je tenisač upisao pet pobjeda.

Đokoviću je plasman u finale Dubaija ukupno 33. finale u karijeri, a dosad je osvojio 19 naslova. U Dubaiju je slavio i prethodne dvije godine, a protivnik u finalu bit će mu pobjednik dvoboja između Rogera Federera i Richarda Gasqueta.