ATP Dubai: Đoković obranio naslov

Srbijanski tenisač Novak Đoković pobijedio je u nastavku subotnjeg finala ATP turnira u Dubaiju Rusa Mihaila Južnija 7-5, 5-7, 6-3...

Obranio je drugi tenisač ATP ljestvice lanjski naslov na 1.6 milijuna dolara vrijednom turniru u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, osvojivši svoj prvi ovosezonski te ukupno 17. naslov u karijeri.

Protiv neugodnog Rusa, koji ga je prije dva tjeda pobijedio u polufinalu Rotterdama u dva tie-breaka, Đoković je slavio četvrtu pobjedu u njihovu sedmom meču. Ukupno je meč trajao 3 sata i 21 minutu bez prekida, a dovršen je u jednom komadu u nedjelju nakon što je u subotu odgođen za nedjelju poslije drugog prekida zbog kišnog nevremena.

U nedjeljni je nastavak meča Đoković ušao s prednošću 7-5, 2-0 i 30-15 na svom servisu, no Rus je tada proigrao, te pobijedio u drugom setu 7-5 breaknuvši Đokovića čak u tri navrata.

Stiskao je Južnij, 15. tenisač svijeta i sedmi nositelj turnira, Đokovićev servis i u odlučujećem setu, ali je propustio čak pet od šest break-prilika. Istodobno mu je Đoković oduzeo dva servis-gema od ukupno četiri prilike. Odlučujući je break napravio u osmom gemu, pri svom vodstvu 4-3, te nakon toga uspješno odservirao za set.

Đoković si je puno problema na servisu stvorio sam. Skupio je čak 12 dvostrukih pogrešaka.

'Nisam baš ovdje igrao svoj najbolji tenis. Danas sam se podosta mučio za razliku od subotnjeg dijela finala, kada je sve teklo daleko glađe. Kada smo nastavili dvoboj, Mihail je proigrao. Ključan moment zbio se u sedmom gemu trećeg seta, kada sam uspio sačuvati servis pri 3-3 rezultatu,' rekao je Srbin, koji je obranio 500 osvojenih bodova prošle godine i bankovni račun podebljao za 383.000$.