pridružio se čiliću

Ćorić ekspresno do 2. kola Cincinnatija, čeka ga australski "luđak" - Kyrgios!

Borna Ćorić ekspresno se plasirao u 2. kolo vrlo jakog ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju.

Borna Ćorić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Ćorić (ATP - 21.) trebao je samo 70 minuta za pobjedu 6-2, 6-3 nad ruskim 22-godišnjakom Daniilom Medvjedevom (ATP - 56.), što mu je donijelo plasman u 2. kolo ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju, gdje se pridružio Marinu Čiliću.

Bio je to treći dvoboj Ćorića i Medvjedeva i druga pobjeda našeg tenisača, kojom je uzvratio Rusu za poraz u 1. kolu ovogodišnjeg Wimbledona.

Ćorić je u svim elementima nadigrao svog suparnika, a prvi korak prema pobjedi napravio je 'breakom' za 4-2 u prvom setu. U sljedećem gemu je spasio jedine dvije prilike za 'break' Medvjedeva te još jednim oduzetim servisom za 35 minuta zgotovio prvi set. U drugom je do odlučujućeg 'breaka' došao u šestom gemu i tu prednost bez problema pretvorio u pobjedu, zabivši svoj četvrti as na drugu meč-loptu.

Ćorića u 2. kolu čeka prošlogodišnji finalist Cincinnatija Australac Nick Kyrgios (ATP - 18.) koji je pobijedio američkog kvalifikanta Denisa Kudlu sa 6-7 (2), 7-5, 7-6 (9) spasivši jednu meč-loptu (7-8), a iskoristivši svoju šestu u odlučujućem 'tie-breaku'. Kyrgios je za pobjedu odservirao 39 asova.

Ćorić i Kyrgios su odigrali dva meča do sada, oba 2016. godine, a rezultat je 1-1. Kyrigos je bio bolji u dva seta na zemlji u Estorilu, a Borna je slavio baš u Cincinnatiju, gdje je u 2. kolu bilo 7-6 (2), 4-6, 7-6 (6).

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u 2. kolu protiv Rumunja Mariusa Copila (ATP - 92.) koji je u utorak u 1. kolu nadigrao Nijemca Philippa Kohlschreibera sa 6-4, 6-2. Bit će to Čilićev drugi dvoboj protiv 27-godišnjeg Rumunja koji ga je pobijedio na turniru u Pekingu prije šest godina.

Sedmi tenisač svijeta Cincinnati pamti po dobrom, jer je u svom posljednjem dolasku na ovaj turnir osvojio naslov pobjednika. Prošle godine nije igrao zbog ozljede, a u finalu 2016. svladao je Andyja Murrayja te će protiv Copila imati priliku nastaviti svoj pobjednički niz.