ATP Beograd: Škugor uvjerljivo poražen

Nakon što je savršeno, bez izgubljenog seta, prošao tri kvalifikacijska kola, hrvatski tenisač Franko Škugor nije uspio isti uspjeh ostvariti i na premijeri glavnog ATP turnira u Beogradu...

Od Škugora, koji je inače 155. igrač na svijetu, je bolji bio 52. tenisač s ATP ljestvice Španjolac Marcel Granollers sa 7-5, 6-1. Bio je to njihov prvi međusobni meč u karijeri.

Škugor se odlično držao, bolje reći potpuno ravnopravno, do 5-5 u prvom setu. No, nakon toga je upao u crnu rupu koja je trajala sve do kraja meča. Od 5-5 je hrvatski tenisač uspio uhvatiti samo jedan gem.

U prvom je setu svaki od tenisača po dva puta napravio break do spominjanog rezultata, ali je nakon toga potpuno popustila koncentracija Škugora, te je na pladnju iskusnijem Španjolcu ponudio pobjedu koju je ovaj i ugrabio.

Granollers je u meču osvojio 25 poena više (75-50), te je iskoristio šest od 12 break-prilika. Treba reći da je Škugor nakon ubačenog prvog servisa osvojio samo 34 posto poena (11 od 32).