Goffin slavio

Čilić zapeo u prvom kolu Basela

Bio je to njihov sedmi međusobni susret, te četvrti Čilićev poraz.

Marin Čilić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je na startu ATP turnira u Baselu nakon što je u susretu 1. kola izgubio od Belgijca Davida Goffina sa 4:6, 4:6.

Goffin je dobio njihova prva tri meča, iduća tri su otišla na Čilićevu stranu, a danas je ponovo slavio Belgijanac, trenutačno 13. tenisač svijeta.

Belgijac je bolje ušao u meč i u trećem gemu je oduzeo Čilićev servis za vodstvo 2:1. Marin se pokušao vratiti, ali je Goffin sigurno držao svoj servis i nakon 35 minuta igre slavio je sa 6:4.

Čilić je još gore ušao u drugi set. Izgubio je prva tri gema, uz dva izgubljena servisa i činilo se kako će sve biti brzo gotovo. Hrvatski tenisač je uspio vratiti jedan izgubljeni servis, a kod rezultata 3:2 imao je dvije vezane break lopte za izjednačenje, ali nije uspio. Goffin je izvukao taj gem i prednost obranio do kraja seta za novih 6:4 i 2:0 u setovima.

Belgijac će u idućem kolu igrati protiv Amerikanca Reillyja Opelku koji je bio bolji od Čileanca Cristiana Garina sa 7:6 (5), 7:6 (10).