Odmarao zbog 'umora'

ATP Basel: Federer se na domaćem terenu vratio pobjedom nakon odmora

Švicarac Roger Federer, četverostruki pobjednik i branitelj naslova na ATP turniru koji se igra u njegovom rodnom gradu Baselu, krenuo je uspješno u ovogodišnje izdanje…

U prvom meču nakon šest tjedana stanke, Federer je pobijedio Talijana Potita Staracea 7-6(3), 6-4. U prvom setu je Federer kod rezultata 5-5 spasio jednu break-loptu, a potom je komotno dobio tie-break.

Rani break u drugom setu, već u prvom gemu, bio mu je dovoljan i za pobjedu, jer mu Starace nije mogao zaprijetiti na njegovom servisu.

Bio je to prvi Federerov meč nakon 18. rujna, kada je u Davis Cupu u gostima kod Australije pobijedio Bernarda Tomica u četiri seta. Nakon toga nije igrao ''zbog umora'', kako je sam objasnio.

Isto tako, ovo je bio prvi meč nakon više od osam godina kojeg je odigrao Federer, a da nije plasiran među trojicom najboljih na ATP ljestvici. U to je društvo stigao nakon pobjede u Wimbledonu 2003. godine, a iz njega ispao sredinom listopada.

U Baselu je Federer postavljen za 3. nositelja. U 2. kolu igrat će protiv pobjednika meča između Finca Nieminena i Brazilca Belluccija.

Srbin Novak Đoković i Britanac Andy Murray predvode popis nositelja.

U utorak će svoje prve nastupe imati i dvojica hrvatskih tenisača. Ivan Ljubičić igrat će protiv Francuza Michaela Llodre, a Ivan Dodig protiv domaćeg predstavnika Stanislasa Wawrinke.