ATP Auckland: Ferrer potpuno razbio Nalbandiana

Neočekivano je lako (6-3, 6-2) španjolski tenisač David Ferrer u finalu ATP turnira u Aucklandu nadigrao argentinskog imenjaka Nalbandiana nakon samo 68 minuta igre...

Breaknuo je Ferrer neraspoloženog Nalbandiana prvi put u osmom gemu prvog seta (za 5-3) i potom bez problema odservirao za set. Od izjednačenja na 3-3 u prvom setu, Nalbandian je do kraja meča dobio samo dva od 11 odigranih gemova, izgubivši vlastiti servis još dva puta u drugoj dionici meča.

Iako do finala nije izgubio niti seta, Nalbandian, inače šesti nositelj i 27. tenisač svijeta, u završnom je meču turnira pokazao veliku nervozu i napravio pregršt neprisiljenih pogrešaka.

Ferrer je tako dobio sedmi od 12 njihovih dosadašanjih ogleda, te prvi nakon triju uzastopnih Nalbandianovih pobjeda. Došao je Španjolac, prvi nositelj i sedmi tenisač svijeta, do svoje desete pobjede na ATP Touru i druge na novozelandskom turniru; prvi je naslov uzeo 2007. godine. Igrao je prvi turnir u godini.

Pobjedom u Aucklandu, gdje se igralo na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 398.250$, zaradio 250 ATP bodova te 72.600$.