AO: Sjajni Federer s 13 uzastopnih gemova u polufinale

Najbolji tenisač današnjice Švicarac Roger Federer igrat će u polufinalu prvog Grand Slam turnira sezone. Izborio je to pravo 2-6, 6-3, 6-0, 7-5 pobjedom protiv Rusa Nikolaja Davidenka...

Ukupno je to trinaesta pobjeda švicarskog genijalca u ogledima protiv Davidenka, i prva nakon što ga je Rus u posljednja dva ogleda svladao.

Kako je meč krenuo činilo se da će upisati šesti nositelj i treću vezanu pobjedu protiv vodećeg igrača ATP ljestvice, čemu su u prilog išla dva breaka u otvarajućem setu meča, te sigurna i dominantna igra. Uistinu je Davidenko u uvodnih 40-ak minuta meča izgledao daleko bolje i sigurnije, no takva je situacija na Rod Laver Areni uskoro promijenjena...

Prednost s breakom i vodstvo 3-1 Davidenka u drugome setu označilo je buđenje Federera koji je od tog trenutka nanizao trinaest gemova prepustivši doslovno mrvice svom suparniku u tim trenucima. Breakom izborenih 5-4 u posljednjem setu meča Švicarac je pristupio servisu za meč, no jedinu loptu za kraj susreta Davidenko je spasio, a potom i izjednačio rezultat. Već svoj sljedeći servis Rus je ispustio pod novim Federerovim naletima, a kod 6-5 Švicarac sigurnim servisima i preciznim udarcima okončava dva sata i 35 minuta dug susret u svoju korist.

>> Hrvat i Srbin zajedno do polufinala Australian Opena

Plasman u polufinale Australian Opena ukupno mu je 23. uzastopni izboreni susret posljednje četvorice na turnirima Grand Slam kategorije.

Prvom nositelju, koji je u ovom meču iskoristio osam od četrnaest lopti za obrat (Davidenko pet od 19) predstoji polufinalni ogled protiv boljeg iz meča trećeg nositelja Novaka Đokovića i desetog nositelja Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.