AO: Dodig zaustavljen, ostala tri hrvatska mušketira

U meču dva kvalifikanta, drugog kola Australian Opena, Austrijanac Stefan Koubek se ispriječio Hrvatu Ivanu Dodigu, te ga svladao sa 7-6 (4), 6-1, 6-1...

Nakon uspješno obavljenog posla u kvalifikacijama (tri meča), te velike pobjede u 1. kolu glavnog turnira u Melbournea protiv nekadašnjeg broja 1 Juana Carlosa Ferrera, došao je 25-godišnji Ivan Dodig do kraja puta na ovogodišnjem prvom Grand Slam turniru.

>> AO: Za osminu finala Hrvat na Hrvata, Ljubo na Karla

Poslije svega može se zaključiti da je meč potpuno usmjerio prvi set, odnosno tie-break, koji je sa 7-4 dobio iskusni, 33-godišnji Stefan Koubek. Hrvatski tenisač je uspješno vratio zaostatak jednog breaka u uvodnoj dionici, ali je ostao kratak u trinaestoj igri.

U drugi set je Koubek opet zakoračio s breakom prednosti (3-0), a posljednju mogućnost za kontakt je Dodig izgubio na servis suparnika kod 3-1. Nije realizirao niti jednu od dvije break lopte i time je, za njega, priča u Melbourneu polako završavala.

Tijekom dva sata i 17 minuta igre Dodig je realizirao jednu od četiri break šanse, dok je Koubek imao i više prilika (10) i bolju iskorištenost (pet break gemova).

Ovim su u turniru tenisača od Hrvata 'živi' ostali Marin Čilić, Ivan Ljubičić i Ivo Karlović.