Andy Murray ekspresno osigurao polufinale

Britanac Andy Murray priključio se Rogeru Federeru kao drugi tenisač koji je izborio plasman u polufinale ATP Finalsa u londonskoj O2 Areni...

Iako mu je za polufinale bio dovoljan i osvojeni set protiv Davida Ferrera, Murray je u 3. kolu skupine B s uvjerljivih 6-2, 6-2 nadigrao Španjolca po četvrti put u njihovom petom međusobnom meču.

Ferrer je kvalitetan period igre imao samo na počecima obaju setova. Tako je otvorio meč s vodstvom 2-0, da bi potom izgubio čak sedam gemova u nizu. Kod Murrayjevog vodstva 6-2, 1-0, Ferrer se ponovo dvama uzastopnim osvojenim gemovima vraća u igru, da bi zatim ostao bez gema do kraja seta.

Meč je trajao tek jedan sat i devet minuta, a u njemu je Murray servis suparnika oduzeo čak šest puta.

Peti tenisač svijeta tako se u polufinale plasirao kao drugoplasirani iz skupine B, iza Rogera Federera, s dvije ostvarene pobjede i jednim porazom. Federer je upisao sve tri pobjede.