Peti put zaredom u finalu

Agonija se nastavlja: Nadal ugasio nade Britanaca!

Prvi tenisač svijeta Rafael Nadal produljio je agoniju Britanaca koji već 75 godina čekaju pobjednika Grand Slam turnira. Mislili su da će im radost ove godine donijeti Andy Murray, ali Nadal je u polufinalu Wimbledona pobijedio Škota sa 5-7, 6-2, 6-2, 6-4...

Nadal je peti put uzastopno došao do finala u All England Clubu, ako ne računamo 2009. godinu kada zbog ozljede nije ni igrao Wimbledon. U završnim mečevima 2006. i 2007. je gubio od Rogera Federera kojeg je napokon uspio svladati 2008. Prošle je, pak, godine u finalu bio bolji od Tomaša Berdycha, a u nedjelju će mu s druge strane mreže biti Srbin Novak Đoković koji je ranije svladao Jo-Wilfrieda Tsongu i u ponedjeljak će sigurno smijeniti Nadala na prvom mjestu ATP-ove ljestvice. Nadal vodi protiv Đokovića sa 16-11 u pobjedama u međusobnim mečevima, ali Srbin je slavio u zadnja četiri dvoboja, sve u finalima Masters 1000 turnira ove godine.

Murray je tijekom prvoga seta u petak izgledao kao tenisač koji je sposoban stati na put Nadalu. Nije pružio Španjolcu nijednu priliku za break, a svoju je realizirao u 12. gemu i osvojio set. No, kod 2-2 u drugom setu prvi svjetski reket je napokon došao do šanse za obrat, uspješno ju je realizirao i otada se stanje na terenu potpuno promijenilo. Nadal je počeo igrati sjajno i ostavljati Murrayju vrlo malo prilika.

>> Novi svjetski 'broj 1': Radio sam za ovo cijeli život

U sedmom je gemu došao do još jednog breaka i lako osvojio drugi set, a sličan se scenarij ponovio u trećem. Španjolac je već u prvom gemu oduzeo servis suparniku, pa ponovio to u sedmom i učinio četvrtog igrača svijeta nemoćnim.

Prvi gem četvrtog seta donio je Nadalu novi break i definitivno mu otvorio put ka pobjedi. Murray je u četvrtom gemu imao dvije prilike za vraćanje nade, nije ih iskoristio i bio je to praktički kraj. Nakon tri sata igre Nadal je došao do 12. pobjede u 16. meču protiv Škota i u nedjelju će loviti svoj već 11. naslov na Grand Slam turnirima.