VIDEO Tragedija Gane: Urugvaj kroz rulet penala stigao do polufinala SP-a!

Gyan je promašio penal za Ganu u 120. minuti utakmice!

Gana je povela u zadnjoj minuti prvog poluvremena, Muntari je pucao s nekih 20-ak metara, lopta je imala čudan 'felš' te je prevarila vratara Urugvaja Musleru za 1:0. Izjednačenje Urugvaju donio je Diego Forlan fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u 55. minuti. Utakmica je otišla u produžetke i kad se činilo da će bez većih uzbuđenja otići u rulet jedanaesteraca Gani se 'otvorilo' u 120. minuti nakon akcije iz kornera. U gužvi u petercu Urugvaja Suarez je rukom spriječio da lopta uđe u gol. Zaradio je crveni karton a Gana penal za pobjedu.

No, Gyan nije zabio, lopta se od prečke odbila van gola. Sudac je svirao kraj pa se ušlo u rulet jedanaesteraca.

Pogledajte sažetak utakmice

Forlan je prvi pucao i zabio za Urugvaj, a za Ganu je ovaj put siguran bio Gyan. Sigurni su bili i Victorino i Appiah u drugoj seriji. Scotti je zabio treći gol za Urugvaj a Muslera je obranio Mensahu za vodstvo Urugvaja 3:2. No, Pereira puca visoko iznad grede u četvrtoj seriji ali Muslera ponovno brani, ovaj put Adiyiahu. Za pobjedu i polufinale Urugvaja zabio je Abreu udarcem 'a la Panenka'.