breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

VIDEO Heroj Suarez: Ovo je moja nova 'Božja ruka'!

Uz nevjerojatno ispisani scenarij nogometaši Urugvaja su se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva...

U posljednjoj minuti drugog produžetka Urugvaj je visio o tankoj niti. U 120. minuti je napadač Urugvaja Luis Suarez obranio prvi udarac Ganaca prema urugvajski vratima, ali je potom, u nastavku akcije, rukom zaustavio siguran pogodak.

Time je prouzročio jedanaesterac, ali i dobivanje crvenog kartona, no kasnije se ispostavilo da je time održao svoju momčad na životu i pogurnuo ih prema polufinalu.

Naime, Gyan je promašio pobjedu, a potom je Urugvaj slavio s 4-2 tijekom izvođenja udaraca s bijele točke.

>> VIDEO Tragedija Gane: Urugvaj kroz rulet penala stigao do polufinala SP-a!

'Nisam imao izbora, morao sam reagirati rukom. Bio je to kraj utakmica, mogući kraj našeg Svjetskog prvenstva. Bila je to, zapravo, moja verzije 'Božje ruke'', rekao je Luis Suarez, strijelac tri pogotka na ovom Mundijalu za Urugvaj koji time neće nastupiti u polufinalu protiv Nizozemske.

Pogledajte sažetak utakmice

'Kada sam vidio da Gana nije zabila penal u 120. minuti bio sam najsretniji čovjek na svijetu. Osjećao sam se ponosnim i predosjećao sam tada da idemo dalje', završio je Suarez.