breaking news !: USKORO UŽIVO SDP sazvao izvanrednu presicu, komentirat će odluku Ustavnoga suda

VIDEO Velika drama: Nizozemska izbacila Brazil u četvrtfinalu SP-a!

Iako je gubila, Nizozemska je uspjela preokrenuti rezultat i svladati Brazil...

U dvoboju igranom na stadionu Nelson Mandela Bay u Port Elizabethu “tulipani” su na poluvremenu gubili 0-1 golom Robinha još iz desete minute, ali su potom uspjeli preokrenuti rezultat u drugom dijelu i na kraju slaviti autogolom Felipea Mela, te golom Wesleyja Sneijdera.

“Seleçao” je puno bolje otvorio utakmicu i od samog početka je stvarao više prilika. Zatresao je Robinho po prvi put mrežu već u osmoj minuti, ali je gol poništen zbog zaleđa, da bi potom napadač Manchester Cityja na posudbi u Santosu zabio regularan gol. Sjajno je proigravanje u dubinu, dodavanje koje je prerezalo nizozemsku obranu, odigrao Felipe Melo, a Robinho je prizemnim udarcem svladao vratara Maartena Stekelenburga.

Nizozemska se tako nakon 12 godina ponovo plasirala u polufinale u kojem će igrati protiv pobjednika susreta Urugvaj - Gana

Imao je Brazil u prvom dijelu i stopostotnu priliku za povećanje vodstva u 25. minuti preko Juana, ali je njegov udarac iz neposredne blizine otišao preko gola, dok je sjajan udarac Kake u 31. minuti “skinuo” Stekelenburg.

U drugom poluvremenu Nizozemska je zaigrala puno bolje, te je pritisnula vratara Julija Cesara. Bolja igra momčadi Berta van Marwijka rezultirala je izjednačenjem u 53. minuti. Tada je loptu u sredinu s desne strane ubacio Wesley Sneijder, a u zgusnutoj obrani posljednji ju je dodirnuo Melo, blokiravši pritom vratara Cesara, te ju proslijedio u vlastitu mrežu.

U 68. minuti “oranje” dolazi u vodstvo, a strijelac je Sneijder. Korner s desne strane izveo je Arjen Robben, loptu je glavom u sredinu prebacio Dirk Kuyt, da bi potom Sneijder glavom iz peterca pospremio loptu u mrežu i zabio svoj treći gol na turniru.

Pogledajte sažetak utakmice

Do kraja utakmice Brazil nije imao izrazitih prilika za izjednačenje, a momčad izbornika Carlosa Dunge dočekala je posljednji sučev zvižduk s igračem manje nakon isključenja Felipea Mela. Napravio je u 73. minuti Melo prekršaj na Robbenu, on nije bio niti za žuti karton, ali je veznjak Juventusa potom đonom nagazio Nizozemca na podu, za što mu je korejski sudac Yuichi Nishimura dodijelio crveni karton.

Nizozemci su tako nastavili s pobjedničkom serijom na Mundijalu u Južnoafričkoj Republici i ostvarili i petu pobjedu u isto toliko nastupa. Ujedno su produljili svoj niz nepobjedivosti na 24. uzastopnu utakmicu, te srušili rekord Brazila sa SP-a iz Meksika 1970. godine, ostvarivši 13. vezanu pobjedu (5+8) gledajući nastup na Mundijalu, kao i kvalifikacije za glavni turnir.

Nizozemska se tako nakon 12 godina ponovo plasirala u polufinale u kojem će igrati protiv pobjednika susreta Urugvaj - Gana, dok je Brazil drugo uzastopno prvenstvo ispao u četvrtfinalu.