'Shrvan sam, dijete mi doma plače, ispričavam se cijelom Brazilu!'

Felipe Melo mogao je biti jedan od brazilskih junaka u četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva, a na kraju je uprskao sve što je mogao i pridonio porazu svoje momčadi protiv Nizozemske (2-1)...

'Shrvan sam. Bilo mi je teško gledati suigrače kako plaču', rekao je Melo nakon utakmice u Port Elizabethu.

Veznjak Juventusa u desetoj je minuti sjajno dodao loptu Robinhu za vodstvo Brazila, no u drugom poluvremenu je igrao kao rođeni Nizozemac. Najprije je prilikom ubacivanja Wesleyja Sneijdera u 53. minuti proslijedio loptu u vlastitu mrežu, da bi ga 15 minuta kasnije isti taj Sneijder nadskočio u šesnaestercu i zabio glavom za vodstvo "tulipana". Konačnu glupost Melo je napravio u 73. minuti kad je đonom nagazio Arjena Robbena kojeg je prethodno i faulirao. Jasno, dobio je izravni crveni karton i ostavio suigrače na cjedilu.

'Ispričavam se brazilskim navijačima. Došao sam ovdje s mišlju da ću donijeti Brazilu naslov, ali ja sam ljudsko biće. Svi griješimo', pričao je slomljeni Melo.

'Nazvao sam nakon utakmice doma i čuo sina kako plače. Ispričavam se svima. Tužno je to što se dogodilo, ali moj život nije zbog toga završen.'