Furija prvi put u povijesti u finalu, Puyol heroj!

Golom Carlesa Puyola Španjolska je svladala Njemačku i otišla u finale SP-a gdje ju čeka Nizozemska!

Del Bosque je uspio. Odveo je Španjolsku tamo gdje nikad nije bila: u finale Svjetskog nogometnog prvenstva. Aktualni europski prvaci možda nisu briljirali na početku turnira, ali s tri pobjede po 1:0 u nokaut fazi turnira Furija je stigla nadomak velike titule, o kojoj sanja otkad se popela na krov Europe 2008. godine.

Mlada njemačka nogometna reprezentacija odigrala je odlično u Južnoj Africi. Visoke pobjede protiv Engleske i Argentine povećale su apetite Elfa, no protiv Furije Nijemci nisu igrali tako lepršavo. Dapače, bili su prilično bezopasni svih 90 minuta.

Utakmica Španjolske i Njemačke bila je repriza finala EP-a u Austriji i Švicarskoj iz 2008. i završila je jednakim rezultatom 1-0, a i situacija na terenu je bila prilično identična. Del Bosqueovi izabranici dominirali su na terenu, ali previše petljali i samoj završnici, sve do 73. minute i kornera nakon kojeg je heroj Furije Carles Puyol silovito zabio i odveo svoju reprezentaciju u finale.

Nijemci su u cijeloj utakmici imali tek jednu dobru priliku Kroosa, čiji je volej Casillas majstorski obranio, dok su Španjolci u samoj završnici mogli i udvostručiti prednost, no Pedro i Torres upropastili su dvije izgledne prilike.

Španjolska će u nedjelju u Johannesburgu igrati veliko finale protiv Nizozemske. Niti jedni niti drugi nikad nisu osvojili SP u svojoj povijesti. Njemačkoj pak ostaje u subotu dvoboj protiv Urugvaja za treće mjesto.