'Bili smo sretni što smo gubili 1:0 u 20. minuti!'

Poraze od Brazila u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 1994. i u polufinalu četiri godine kasnije nizozemski nogometaši napokon su u petak bacili u zaborav...

Izbacili su "tulipani" peterostruke svjetske prvake pobjedom 2-1 u četvrtfinalu svjetske smotre u Južnoj Africi. Vodio je "seleçao" s 1-0 nakon prvog poluvremena pogotkom Robinha, ali su se Nizozemci u nastavku vratili autogolom Felipea Mela, te pogotkom Wesleyja Sneijdera.

'U svlačionici smo si rekli "dajmo sve od sebe u nastavku" i upravo smo to i napravili. Borili smo se jedan za drugoga', rekao je Sneijder nakon utakmice u Port Elizabethu.

'U drugom smo poluvremenu napravili veliki pritisak na brazilsku obranu i na kraju dvaput fantastično pogodili. Kad pobijedite Brazil u četvrtfinalu i uđete među četiri najbolje reprezentacije na svijetu morate biti zadovoljni, ali sljedećih se dana moramo ponovno sabrati', dodao je veznjak Intera.

Nizozemski izbornik Bert van Marwijk priznao je kako je na početku utakmice bio u strahu.

'Nakon prvih sam 20 minuta bio sretan što je rezultat samo 1-0. Tada sam rekao svome asistentu Franku de Boeru da još uvijek imamo šansu. U drugom smo poluvremenu pokazali koliko smo dobri. Večeras ćemo slaviti, a onda ponovno slijedi borba.'

'Rekao sam prije početka SP-a i ponovit ću: Došli smo osvojiti naslov! Ljudi su se smijali toma, ali ja sam uvjeren da možemo do kraja', kazao je Van Marwijk.

Nizozemska će u polufinalu, svome prvom nakon 1998., igrati protiv boljeg iz večerašnjeg sudara između Urugvaja i Gane.