Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Na rubu ispadanja

Katar zabio prvi gol na Svjetskom prvenstvu, ali ostao bez senzacije: Senegal odnosi sva tri boda

Katar je zabio prvi gol na Svjetskom prvenstvu protiv Senegala.

Nogometaši Senegala pobijedili su Katar s 3:1 u dvoboju 2. kola skupine A Svjetskog prvenstva.

Strijelac vodećeg pogotka za Senegal bio je Boulaye Dia, koji je u 41. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Khoukhija i sa deset metara pogodio bliži kut katarskog gola.

Za 2:0 strijelac je bio Famara Diedhiou u 48. minuti. Udarac iz kuta izveo je Jakobs, a Diedhiou u padu glavom poslao loptu pod gredu.

Domaćin je smanjio u 78. minuti, kad je na ubačaj Mohammada glavom mrežu zatresao Mohammed Muntari i tako postao strijelac prvog katarskog pogotka na svjetskim prvenstvima.

Veselje domaćih navijača i nada u veliki preokret nije dugo potrajala, jer je u 84. minuti Senegal došao i do trećeg pogotka, a strijelac za konačnih 3:1 bio je Bamba Dieng.

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova i već sada gotovo bez mogućnosti za plasman u drugi krug.