Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Ajmo sad, vratite im!

Četvorica Vatrenih danas traže osvetu protiv Brazila: Prije osam godina su opljačkani

Hrvatska nogometna reprezentacija igra protiv Brazila u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Katru.

Lovrenov duel s Fredom 2014. (Foto: Afp)

Prije osam i pol godina Hrvatska i Brazil odmjerili su snage na otvaranju Svjetskog prvenstva.

Brazilci su tada bili domaćini svjetske smotre i automatski su oni igrali prvu utakmicu turnira, a ždrijeb je htio da im protivnik bude baš Hrvatska.

Naša reprezentacije počela je fenomenalno, Marcelovim autogolom šokirali su Selecao i milijune Brazilaca, na semaforu je vrlo rano zasvijetlilo 0:1.

Neymar je u 29. minuti zabio za izjednačenje i onda je dugo izgledalo da bi moglo doći do podjele bodova, no u 71. minuti japanski sudac Yuichi Nishimura dosudio je sumnjivi jedanaesterac za domaćine koji taj poklon nisu propustili iskoristiti - Neymar je zabio, a u prvoj minuti sudačke nadoknade u strijelce se upisao i Oscar za konačnih 3:1.

Na toj utakmici nastupila su četvorica današnjih startera u redovima Vatrenih: Luka Modrić, Ivan Perišić, Mateo Kovačić i Dejan Lovren.

Upravo je Lovren bio u duelu s brazilskim napadačem Fredom, naš stoper ostao je šokiran odlukom suca Nishimure.