Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Nositelj hrvatske skupine

Belgija izgubila u generalci za Svjetsko prvenstvo: Gubili 0:2, uspjeli tek ublažiti poraz

Reprezentacija Belgije poražena je od Egipta u prijateljskoj utakmici uoči početka Svjetskog prvenstva.

Yannick Carrasco i Mohamed Salah (Foto: Afp)

U jedinoj prijateljskoj utakmici uoči početka Svjetskog prvenstva reprezentacija Belgije, po mnogima glavni favorit skupine F u kojoj se nalazi i Hrvatska, poražena je od Egipta rezultatom 1:2.

Generalku za Svjetsko prvenstvo Belgijanci su odradili u Kuvajtu gdje su ih Egipćani iskažnjavali i zasluženo pobijedili.

U 33. minuti Mohamed Mostafa poentirao je za vodstvo Egipta koje je u prvoj minuti nastavka povećao Mahmoud Trezeguet na asistenciju Mohameda Salaha.

Sve što su Belgijanci do kraja uspjeli jest smanjiti rezultat i ublažiti poraz, zahvaljujući pogotku Loisa Opende u 76. minuti.

Belgija će u prvom kolu skupine F igrati protiv Kanade.