Najvažniji nastup na OI

Žugaj presretan zbog bronce i velikog uspjeha: 'Ovo je velika stvar!'

Hrvatski 28-godišnji hrvač Neven Žugaj osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 74 kilograma na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu.

Naš predstavnik u natjecanju grčko-rimskim stilom ujedno je izborio i nastup na Olimpijskim igrama u Londonu sljedeće godine.

Žugaj je u srijedu najprije u šesnaestini finala pobijedio Čeha Tomaša Sobeckog s 2-0 u rundama, potom je u osmini finala bio bolji od Gruzijca Manuchara Kvirkelije s 2-1, da bi u četvrtfinalu s 2-0 svladao Azerbajdžanca Rafiga Husejnova.

Već je u tim trenucima izborio nastup na Olimpijskim igrama, a pokušaj da uđe i u finale SP-a ipak nije bio uspješan. Izgubio je u polufinalu od kasnijeg prvaka, Rusa Romana Vlasova, s 2-1.

U repasažu u kojem se vodila borba za treće mjesto Žugaj je pobijedio Šveđanina Roberta Patrika Rosengrena s 2-1 i osvojio broncu koju dijeli s Armencem Arsenom Julfalakjanom.

Dodajmo da na ovom Svjetskom prvenstvu cijela hrvačka reprezentacija postigla je sjajan uspjeh- od 89 zemalja izborila je ukupno 14. mjesto što je ujedno i povijesni uspjeh za Hrvatsku.