bravo, majstoreeee!

Fenomenalni Filip Zubčić osvojio prvo mjesto u veleslalomu u Banskom nakon čudesne druge vožnje!

Filip Zubčić nastupio je u utrci veleslaloma za Svjetski kup u bugarskom skijalištu Bansko gdje je nakon dvije fantastične vožnje osvojio prvo mjesto.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši vozili za Svjetski kup u Banskom s vremenom 2:20.62 dok je drugo mjesto zauzeo Francuz Mathieu Faivre.

Zubčiću je ovo treća pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri nakon Yuzawe i Santa Caterine.

gol expired Oduševljeni Zubčić ušao prvi u cilj i viknuo: ''Ma ja sam kralj pi***rija!'' divider

Zubčić je nakon odlične prve vožnje u kojoj je bio drugi još bolji bio u drugoj vožnji. Drugoplasirani Faivre na kraju je imao čak 40 stotinki slabije vrijeme (2:21.02), a treći Austrijanac Stefan Brennsteiner velikih 93 stotinke zaostatka (2:21.55). Francuz Alexis Pintaurault, koji vodi u poretku skijaša u veleslalomu i u ukupnom poretku bio je tek četvrti s više od sekunde zaostatka za Zubčićem.

Zubčić se približio vodećem Pintauraultu u poretku veleslalomaša, čak šesti skijaš svijeta ukupno

U poretku skijaša u veleslalomu Zubčić je skočio na drugo mjesto sa 468 bodova, a Pintaurault ima 22 više. Treći je Odermatt koji je danas bio šesti sa 445 bodova.

U ukupnom poretku skijaša Pintaurault vodi sa 974 mjesta, drugi je Odermatt sa 200 bodova manje, a treći je Austrijanac Marco Schwartz sa 692 boda. Zubčić je napredovao četiri mjesta i sada je šesti sa 584 boda.

Sljedeću utrku Filip ima već sutra, također u Banskom gdje se vozi još jedan veleslalom.