Ljutić bez druge vožnje

Sjajan nastup i uvjerljivo slavlje Sare Hector u veleslalomu na Zlatnoj lisici u Kranjskoj Gori

U redoslijedu veleslaloma Hector ima 362 boda, a slijede Shiffrin s 316 i Worley sa 307 bodova.

Švedska skijašica Sara Hector uvjerljivo je pobijedila u subotnjoj veleslalomskoj utrci na Zlatnoj lisici, u Kranjskoj Gori.

Hector je imala najbolje vrijeme i prve i druge vožnje te je na kraju ostvarila čak 96 stotinki prednosti u odnosu na drugoplasiranu Francuskinju Tessu Worley. Hector je time četvrti put u nizu izborila veleslalomsko postolje (druga pobjeda) te je trenutačno najbolja veleslalomašica Svjetskog kupa.

Iza drugoplasirane Worley na treće se mjesto plasirala Talijanka Marta Bassino koja je za pobjednicom zaostala 1.32 sekundu. Četvrto mjesto osvojila je Kanađanka Valerie Grenier, a svakako treba istaknuti peto mjesto Švicarke Lare Gut-Behrami koja je napravila skok s 18. mjesta iz prve vožnje.

Izdvojimo još sedmo mjesto Mikaele Shiffrin te tek 15. poziciju Petre Vlhove.

Podsjetimo kako je na veleslalomu nastupila i jedna hrvatska skijašica. Zrinka Ljutić nije izborila drugu vožnju već je zauzela tek 54. mjesto u prvom 'laufu' sa zaostatkom od 5.16 sekundi.

U nedjelju se u Kranjskoj Gori vozi slalom.