"dobra priprema za kombinaciju"

Dino Sokolović osvojio 19. mjesto u superveleslalomu: "Zagrijavanje" je gotovo. Sada u boj za medalje

Najbolji hrvatski paraolimpijac Dino Sokolović nije bio zadovoljan odrađenim superveleslalomom, u kojem je zauzeo 19. mjesto.

Dino Sokolović u Pjongčangu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Najbolji hrvatski paraolimpijac 29-godišnji alpinac Dino Sokolović je u nedjelju, drugog dana natjecanja na 12. Zimskim paraolimpijskim igrama u Pjongčangu, u kategoriji sjedećih skijaša zauzeo 19. mjesto, dok je novi paraolimpijski pobjednik Kanađanin Kurt Oatway.

Oatway je do pobjede i zlatne medalje stigao s vremenom 1:25.83, srebro je pripalo Amerikancu Andrewu Kurki (1:26.89), a bronca Francuzu Fredericu Francoisu (1:26.98). Sokolović je s vremenom 1:33.48 imao zaostatak od 7,65 sekundi za pobjednikom.

"Nisam zadovoljan današnjim superveleslalomom. Već na startu sam ušao u lošu putanju i nije bilo mogućnosti da popravim rezultat. No, kada uzmemo u obzir da mi u Hrvatskoj nemamo mogućnost trenirati ovu disciplinu, nije ni loše biti na 19. mjestu u konkurenciji od 33 skijaša. Staza je doista bila zahtjevna i više je ličila na spustašku nego na superveleslalomsku. Ova utrka mi je poslužila kao priprema za super kombinaciju koju ću skijati za dva dana, a u kojoj očekujem daleko bolji plasman. Da bih bio u bilo kakvoj konkurenciji za medalju, moram daleko bolje odskijati kombinacijski super veleslalom", zaključio je Dino Sokolović u razgovoru nakon ulaska u ciljnu ravninu.