HSV teško oštećen zbog Lackovića?

Hrvatski rukometni reprezentativac oštećen je u važnom dvoboju u borbi za naslov u njemačkom prvenstvu...

Sudačkom pogreškom počinjena je materijalna povreda pravila na štetu hrvatskog rukometaša Blaženka Lackovića, odnosno njegova kluba HSV-a, pri gostovanju kod Lübbeckea u utorak.

Zbog nje HSV, inače lider bundesligaške ljestvice, traži ponavljanje utakmice 23. prvenstvenog kola koja je završila rezultatom 30:30, a kojom je hamburški sastav ostao bez dragocjenog boda u utrci za prvim naslovom prvaka u klupskoj povijesti.

Problem je nastao jer je Lacković na klupi sjedio u statusu 'neaktivnog' igrača, te je promjenu trebalo prijaviti zapisničkom stolu...

Sporna se situacija odigrala u 46. minuti utakmice, pri rezultatu 24:23 za Hamburžane. Zbog ozljede se s parketa bio prisiljen povući Pascal Hens, jedini klasični lijevi vanjski igrač s kojim je trener Martin Schwalb dotad igrao. Odlučio je stoga strateg gostiju uvesti u igru Blaženka Lackovića, premda hrvatski reprezentativac još uvijek nije do kraja zaliječio ozljedu ramena.

Problem je nastao u činjenici što je Lacković na klupi sjedio u statusu 'neaktivnog' igrača, te je promjenu istog trebalo prijaviti zapisničkom stolu. Pomoćni trener Hamburžana Goran Stojanović "Beli" to je i učinio.

No, napad hamburške momčadi je došao, a za zapisničkim stolom još uvijek nisu riješili formalnost. Schwalb je svejedno poslao Lackovića u igru nadajući se da će sam proces koji je njegov stručni stožer pokrenuo zadovoljiti kriterije.

Suci su, međutim, reagirali rigorozno i, pokazalo se, protivno pravilima: isključili su Lackovića iz igre pokazavši mu dvije minute kazne i time očito pogriješili!

U klubu su uvjereni da Lacković nikako nije smio biti osobno kažnjen za prekršaj ili propust koji nije bio njegov. Trebala je biti opomenuta klupa, odnosno stručni stožer Hamburžana. Kako ista do tog trenutka nije bila opominjana, suci su joj trebali pokazati žuti karton, što bi Lackovića zadržalo u igri.

U iduće je dvije minute HSV, umjesto da zabije gol i ode na 25:23, jedan primio, te je u igru Lacković ušao nakon odrađene kazne, pri rezultatu 24:24. Hamburžani su se zbog toga osjetili oštećeni te odmah po završetku utakmice dali u zapisnik unijeti prigovor.

O njemu će sada odlučivati Sportski sud Njemačkoga rukometnog saveza (DHB). Usvojili li HSV-ovu žalbu, vjerojatno je da će se utakmica odigrati ponovno.