Vaterpolo

Žapci bez šanse protiv Partizana i finala Eurolige!

Mladostaši nisu uspjeli pružiti dostojan otpor beogradskoj momčadi, koju su ranije tijekom sezone pobijedili u skupini...

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti nisu uspjeli izboriti finale završnog turnira Eurolige koji se održava na otvorenom bazenu 'Foro Italico' u Rimu. U prvom polufinalu, momčad Vjeke Kobešćaka poražena je od beogradskog Partizana s 12:9.

Partizan je u ovoj utakmici opravdao reputaciju favorita i trenutno jačeg sastava od Mladosti. Momčad trenera Igora Milanovića niti u jednom trenutku 'Žapcima' nije dopustila vodstvo. Nakon što su Beograđani poveli s 2-0, Mladost se pogotkom Muslima iz peterca na početku druge četvrtine vratila na 2-2, no, bilo je to i jedino izjednačenje na utakmici. Partizan je s četiri pogotka u nizu odjurio na 6-2. S tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Da stvar za Mladost bude još gora, centar i jedan od najboljih igrača Mladosti Igor Hinić zaradio je već u drugoj četvrtini treću, isključujuću osobnu pogrešku te do kraja susreta nije mogao pomoći svojim suigračima. Ubrzo nakon njega, bazen je morao napustiti i Ivan Buljubašić.

Ipak, Mladost je dobila treću četvrtinu s 3-2, a kada je smanjila početkom posljednje dionice na 8-6 preko kapetana reprezentacije Srbije Vanje Udovičića, ukazao se tračak nade za hrvatskog predstavnika. No, Partizan je s tri pogotka u seriji stigao do vodstva 11-6 i pobjednik je tada definitivno bio odlučen.

Vratar Josip Pavić bio je prvo ime Mladosti, držao je Zagrepčane u utakmici koliko je mogao. Upisao je 16 obrana. U Partizanu su epitet junaka zaradili njegovi najbolji strijelci, Stefan Mitrović i Aleksandar Radović sa po 3 gola.

Partizan je izborio svoj prvi finale Eurolige nakon 35 godina, a u njemu će u subotu (21h) igrati protiv branitelja naslova, talijanskog Pro Recca, koji je u drugom polufinalu bez problema svladao momčad crnogorske Budve s 9:4 . Budva će tako s Mladosti u subotu (19.30h) igrati za 3. mjesto.