Zagreb CO doživio težak poraz kod Ciudad Reala

U susretu 9. kola D skupine rukometne Lige prvaka Croatia osiguranje Zagreb je u Španjolskoj poraženo od Ciudad Reala 20:30 (12:16).

Bila je to utakmica u kojoj se oslabljeni Zagreb solidno držao do sredine drugog poluvremena, no u završnici utakmice Španjolci su ubacili u brzinu više i na koncu stigli do uvjerljive pobjede. U 38. minuti momčad Ivice Obrvana je imala minus jedan (16:17), no Ciudad Real je odgovorio serijom 7:0 i tako riješio sve dvojbe.

Bez ozlijeđenih Škofa, Horvata, Kovačevića, Vukića i Kopljara i s nedovoljno spremnim Balićem i Pešićem bilo je teško očekivati trijumf hrvatskog prvaka. Uostalom, podatak da su rukometaši Zagreba posljednji put pobijedili na španjolskom tlu 1992. godine dovoljno govori.

Najefikasniji igrači u redovima hrvatskog sastava bili su Štrlek sa pet, te Valčić i Špiler sa po četiri gola, dok je Šego sakupio 12 obrana. Domaćine su predvodili Guardiola i Jurkewicz sa po četiri gola, a Šterbik je imao 16 obrana.

CO Zagreb se ukupno četiri puta susreo protiv Ciudad Reala i još uvijek je bez pobjede. Španjolci su tri puta slavili, dok je jedna utakmica završila bez pobjednika.

Današnja utakmica bila je 48. domaća u Ligi prvaka za Ciudad Real i 45. pobjeda uz remi i samo dva poraza (Celje i Kiel). Posljednji domaći poraz Ciudad je upisao 2008. godine.

U susretu posljednjeg kola CO Zagreb će 5. ožujka ugostiti ruski St Peterburg, Bosna putuje u Njemačku kod Flensburga, dok se u Rumunjskoj sastaju Constanta i Ciudad Real. (HIna)