Za povijest: Medveščak brutalno pregazio Linz s nevjerojatnih 9:0!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka upisali su svoju najuvjerljiviju pobjedu otkako su pristupili EBEL ligi. U 9. kolu su u Domu sportova pregazili Linz s čak 9-0...

Iako oslabljeni za neigranje kapetana Alana Letanga, te Jonathana Filewicha i Donalda MacLeana, “medvjedi” su deklasirali svoje protivnike napunivši mrežu Linza čak devet puta.

Već nakon prvih 20 minuta na semaforu pune Ledene dvorane stajalo je 4-0 za domaće. U tom su periodu mrežu Linza pogodili Kenneth MacAulay, te John Hecimovich, Ryan Kinasewich i Joel Prpic. U drugom periodu igre uslijedio je šou Johna Hecimovica koji se čak u tri navrata upisivao u strijelce, dok su još po jedan gol postigli Wacey Rabbit i Frank Banham.

U posljednjih 20 minuta mreže su mirovale iako su "medvjedi" mogli i dodatno povećati svoju ionako nevjerojatno veliku pobjedu nad posljednjeplasiranom momčadi lige.

Kažimo na kraju da je na vratima Robert Kristan s 34 obrane sačuvao svoju mrežu netaknutom, kao i da je Medveščaku ovo bila peta ovosezonska pobjeda i treća domaća.