Wengen: Kostelić i Zrnčić-Dim ugrabili bodove u spustu

Hrvatski skijaši Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim osvojili su bodove na petom spustu sezone za Svjetski kup skijaša, održanom u švicarskom Wengenu...

Švicarski navijači proslavili su pobjedu svog sjajnog sunarodnjaka, 23-godišnjeg Carla Janke, koji je slavnu i famoznu Lauberhorn stazu svladao za dvije minute, 32 sekunde i 23 stotinke. Janki je ovo šesta pobjeda u karijeri, a već četvrta ove sezone. Prethodne tri upisao je u prosincu u američkom Beaver Creeku, proslavivši u tri dana tri pobjede, u super-kombinaciji, spustu i veleslalomu. U Wengenu je, pak, bio pobjednik i prošle sezone, ali u super-kombinaciji.

Sjajni Carlo Janka je stigao do četvrte pobjede ove sezone

Drugo mjesto osvojio je Francuz Manuel Osborne-Paradis, koji je od Janke bio sporiji za 66 stotinki. Na pobjedničko postolje popeo se i 38-godišnji veteran iz Lihtenštajna Marco Buechel, koji je imao zaostatak za Jankom od 82 stotinke, a od najbližih pratitelja bio je brži 'za dlaku'. Točnije, imao je za jednu stotinku brže vrijeme od Talijana Wernera Heela, a četiri stotinke od Švicarca Didiera Cuchea i Slovenca Andreja Jermana, koji su podijelili peto mjesto.

Amerikanac Bode Miller, pobjednik super-kombinacije u petak u Wengenu, krenuo je sa startnim brojem 12 u utrku koju nije uspio završiti, iako je prolazno vrijeme naznačilo da je mogao i u subotu osjetiti slast pobjedničkog postolja.

>> Wengen: Ivica šesti u superkombinaciji, slavlje Millera

Ivica Kostelić osvojio je 20. mjesto sa startnim brojem 31. Za Jankom je zaostao dvije sekunde i 78 stotinki, a stisak šake nakon ulaska u ciljnu arenu sugerira da je Ivica bio vrlo zadovoljan svojim nastupom. Natko Zrnčić-Dim također je osvojio nove bodove, zauzevši 26. mjesto (+3,08).

Janka je ovom pobjedom preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa. Sada ima 757 bodova, a Benjamin Raich iz Austrije ostao je na 689 i pao je na drugo mjesto. Treći je Švicarac Didier Cuche sa 526 bodova. Ivica Kostelić je osvojio novih 11 bodova, te je u ukupnom poretku na 14. mjestu sa 278 bodova, dok je Natko Zrnčić-Dim 41. sa 110 bodova.

U nedjelju je u Wengenu na rasporedu slalom skijaša.