Australac Sutton najbolji

Vuelta: Kišerlovski 10. nakon druge etape

Australski biciklist Christopher Sutton pobijedio je na drugoj etapi Utrke kroz Španjolsku (Vuelta). U pitanju je bila ravničarska etapa (La Nucia – Playas de Orihuela) od 175 kilometara...

Točno 50 biciklista završilo je utrku u vremenu pobjednika, a među njima se našao i naš Robert Kišerovski koji je zauzeo 41. mjesto. Australac Sutton najbolje je odradio završni sprint. Time je 26-godišnji Australac, vozač Team Skyja, ostvario prvu etapnu pobjedu na nekoj od tri najveće biciklističke utrke na svijetu (Grand Tour).

Drugo mjesto u etapi osvojio je Španjolac Vicente Reynes Mimo, dok je treći bio Nijemac Marcel Kittel.

Talijan Daniele Bennati osvojio je šesto mjesto u etapi, što mu je bilo dovoljno za preuzimanje vodstva u ukupnom poretku. Doduše, potpuno isto vrijeme (4:28:11) ima i drugoplasirani Danac Jakob Fuglsang, koji vozi za Leopard Trek, kao i Bennati.

Naš Robert Kišerlovski je deseti u ukupnom redoslijedu, sa 10 sekundi zaostataka za vodećom dvojicom.

U ponedjeljak je na rasporedu još jedna ravna etapa, od Petrera do Totane (163 kilometra).