Prvi put nakon 1994. godine hokejaši Vancouvera izborili su finale Zapadne konferencije NHL lige.

Canucksi su u četvrtoj utakmici polufinala kao gosti pobijedili Nashville i s ukupno 4-2 u seriji prošli dalje. Najbolja momčad osnovnog dijela sezone u ponedjeljak je ključni dio posla obavila već u prvoj trećini.

U osmoj je minuti pogodio Mason Raymond, a manje od dvije minute kasnije je pak u mrežu smjestio i Daniel Sedin. Asistent za oba gola je bio u ovom doigravanju iznimno raspoloženi Ryan Kesler.

Predatorsi su smanjili u četvrtoj minuti druge trećine pogotkom Davida Legwanda, ali bilo je to sve što su uspjeli napraviti. Do kraja više nije bilo golova što je značilo da je Vancouver nakon 17 godina osigurao konferencijski finale. Te 1994. je pobijedio Toronto, ali je kasnije pao protiv New York Rangersa u velikom finalu.