VIDEO SP: Nijemci nakon Rusa šokirali i Slovake, Slovenci umalo do senzacije

Hokejaši Njemačke priredili su iznenađenje trećeg dana Svjetskog prvenstva u Slovačkoj pobjedom nad domaćom reprezentacijom.

U utakmici 2. kola skupine A bilo je 4-3 za Nijemce. Nakon prve trećine bez golova Nijemci su drugu dionicu u Orange Areni u Bratislavi riješili 3-0 u svoju korist. U posljednjih 20 minuta su Slovaci pokušali doći do izjednačenja, ali na kraju su samo uspjeli odvesti susret do neizvjesne završnice. Nijemci su tako nakon pobjede 2-0 nad Rusijom u prvom kolu napravili drugo veliko iznenađenje što je teško tko mogao očekivati.

Marcel Müller i Felix Schütz predvodili su napad Njemačke s golom i asistencijom svaki, dok su se u strijelce upisali i John Tripp i Frank Hördler. Za Slovake su zabili Ladislav Nagy, Jozef Stümpel i Pavol Demitra. U ovom su susretu za slovačku reprezentaciju po prvi put na turniru zaigrale i njihove NHL zvijezde Marian Hossa i Michal Handzuš, ali to im na kraju nije pomoglo.

U drugom susretu skupine A Rusija je teškom mukom savladala Sloveniju 6-4. Na semaforu je tri minute i 41 sekundi prije kraja stajao rezultat 4-4, a onda je Aleksander Radulov zabio za vodstvo Rusa. Slovenci su se tako na ovom prvenstvu pokazali u odličnom svjetlu unatoč dva poraza od Slovaka (3:1) i Rusa (6.4).

U skupini B očekivane su pobjede upisali Kanađani i Švicarci. Kanada je trijumfirala s 9-1 protiv Francuske, a Švicarska 4-1 protiv Bjelorusije.