Hokejaši San Josea uspjeli su smanjiti zaostatak za Vancouverom u finalu Zapadne konferencije NHL lige. Sharksi su na svome ledu slavili s 4-3, ali Canucksi i dalje vode s 2-1 u seriji...

S tri su pogotka u prvoj trećini domaći hokejaši postavili čvrst temelj pobjedi. Patrick Marleau je pogodio na isteku četvrte minute, u devetoj je prednost povećao Ryane Clowe, da bi Marleau svojim drugim pogotkom u 18. minuti učinio gostima posao iznimno teškim.

Nakon druge trećine bez golova, Canucksi su smanjili u drugoj minuti trećeg perioda preko Alexandrea Burrowsa, ali već u sedmoj minuti je Dan Boyle vratio Sharkse na tri pogotka prednosti. Najbolja momčad osnovnog dijela lige je do kraja uspjela zabiti još dva gola (Dan Hamhuis i Kevin Bieksa), ali do izjednačenja nije stigla.

Spomenimo i da je Joe Thornton završio utakmicu s tri asistencije za Sharkse koji su prvi put u klupskoj povijesti pobijedili u domaćoj utakmici u konferencijskom finalu. Protiv Calgaryja su 2004. izgubili tri kod kuće, a lani protiv Chicaga dvije.

San Jose – Vancouver 4-3
(Vancouver vodi u seriji s 2-1)