VIDEO NHL: Washington pred ispadanjem

Washington Capitalsi, omjerom najbolja momčad Istočne konferencije NHL lige, na pragu je eliminacije iz doigravanja za naslov prvaka. Pobjedom 4-3 u seriji na četiri slavlja Tampa Bay Lightning povela je 3-0...

Capitalsi su u utorak u dva navrata imali prednost (2-1 i 3-2), no ključnim za pobjedu Lightninga pokazao se treći period igre, točnije razmak od samo 24 sekunde u njemu. Toliko je, naime, bilo potrebno Stevenu Stamkosu da anulira vodstvo gostiju ostvareno preko Aleksandera Ovečkina, a potom i Ryanu Maloneu da donese pobjedu Tampi u šestoj minuti posljednje dionice igre.

Tampa Bay, koja je prve dvije pobjede u seriji ostvarila na gostovanju, priliku za plasman u konferencijski finale imat će u srijedu, ponovno pred svojim navijačima.

U Nashvilleu je igran produžetak, a bolje su ga od domaćih Predatorsa iskoristili hokejaši Vancouver Canucksa za 3-2 pobjedu i 2-1 vodstvo u seriji. Junak gostujuće momčadi bio je Ryan Kesler koji je prvo izjednačio na 1-1 u drugoj trećini, potom asistirao Chrisu Higginsu za vodstvo 2-1, a potom u jedanaestoj minuti produžetka postavio konačan rezultat. Postignuti golovi prvi su Keslerovi u doigravanju.

Četvrta utakmica igra se u četvrtak. Domaćin je Nashville.