breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

U četvrtak navečer odigrane su tri četvrtfinalne utakmice doigravanja u najjačoj hokejaškoj ligi svijeta. U Istočnoj konferenciji Philadelphia i Boston nisu opravdali statuse favorita, za razliku od San Josea u Zapadnoj konferenciji...

Tako je Philadelphia, druga najbolja momčad Istoka u regularnom dijelu, poražena kod kuće od Buffala s 1-0, dok je Boston, trećeplasirana momčad Istoka, izgubila također pred svojim navijačima od Montreala s 2-0.

Ryan Miller zaustavio je 35 udaraca prema svojim vratima za svoj drugi "shutout" u karijeri u doigravanju, te je on bio junak pobjede Sabresa u Philadelphiji. Jedini gol na susretu zabio je Patrick Kaleta u šestoj minuti posljednje trećine pospremivši jedan odbijanac u mrežu.

Zanimljivo je kako su se dosad Flyersi i Sabresi u doigravanju kroz povijest međusobno ogledali osam puta, te je svaki put pobijedila momčad koja je trijumfirala u prvom susretu. Druga utakmica u seriji igra se u subotu, također u Philadelphiji.

U Bostonu su epitet igrača susreta podijelili vratar Carey Price i dvostruki strijelac Brian Gionta. Price je zaustavio 31 udarac prema golu, dok je Gionta zabio u trećoj minuti prve i 17. minuti posljednje trećine. Iznenađujuće, susret je prošao bez ikakvih tučnjava između igrača dviju momčadi za razliku od njihovih prethodnih ogleda tijekom sezone koji su obilovali incidentima i isključenjima.

San Jose Sharksi poveli su u četvrtfinalnoj seriji doigravanja protiv Los Angeles Kingsa nakon 3-2 domaće pobjede izborene u produžetku. Sharksi su imali prednost u dva navrata golovima Danyja Heatleyja i Logana Couturea, ali su se Kingsi vraćali preko Dustina Browna i Justina Williamsa.

Odlučujući trenutak susreta zbio se u 15. minuti dodanog vremena kada je Joe Pavelski iskoristio dodavanje Kylea Westwooda i forhendom savladao Jonathana Quicka.