Hokejaši Bostona pobijedili su u Philadelphiji istoimenog domaćina sa 7-3 u prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja NHL lige u Istočnoj konferenciji…

Iste momčadi sastale su se i prošle sezone u doigravanju, ali u prvom krugu. Boston je tada vodio s 3-0 u pobjedama, ali je Philadelphia postala tek treća momčad u povijesti koja je uspjela takav zaostatak okrenuti u svoju konačnu pobjedu.

Flyersi su u prvom krugu protiv Buffala u tri od sedam utakmica koristili dva golmana. I u ovom ogledu je Bobrovsky na golu domaće momčadi zamijenio Bouchera koji je u 23 udarca primio 5 golova. Bruinsi su pred kraj druge trećine poveli s 5-1. Flyersi su nepunih sedam minuta prije kraja smanjili na 5-3, ali je Boston s još dva gola do kraja utakmice zapečatio sudbinu Philadelphije u ovoj utakmici.

Puno više neizvjesnosti vidjeli su gledatelji u Vancouveru, gdje je Nashville svladao domaće Canuckse u drugom produžetku s 2-1. Domaćini su poveli u drugoj trećini s igračem manje pogotkom Alexandrea Burrowsa. Činilo se da bi vratar Vancouvera Roberto Luongo i drugu utakmicu zaredom u ovoj seriji mogao ostati nesavladan, ali je ipak Ryan Suter izjednačio na 1-1, samo 67 sekundi prije kraja ogleda, koji je tako dobio svog dugački nastavak.

Naime, Predatorsi su do pobjede i poravnanja u seriji na 1-1 stigli nakon 14 minuta i 51 sekunde igre u drugom produžetku. Gol je zabio Matt Halischuk.

Vancouveru, tako, na kraju nisu pomogle 44 obrane Luonga.

NHL doigravanje, konferencijski polufinale, subota:

Istočna konferencija:

Philadelphia (2) – Boston (3) 3-7 (Boston vodi u seriji 1-0)

Zapadna konferencija:

Vancouver (1) – Nashville (5) 1-2 u drugom produžetku (serija je izjednačena na 1-1)