Vićan doveo Jug CO na korak do novog naslova prvaka

Vaterpolisti Juga CO s 11-8 (3-4, 4-1, 1-1, 3-2) su pobijedili Primorje EB i došli na korak do naslova prvaka Hrvatske.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj igri s obje strane, a Riječani su na prvi odmor otišli s malom prednošću od 4-3. Najveći razlog tome je loša igra Juga u situaciji s igračem više - Dubrovčani nisu iskoristili niti jednu od četiri takve situacije, a zanimljivo je da Jug CO nije postigao gol ni kada je isključen vratar Primorja Davor Car.

Na početku druge četvrtine na vrata Juga CO staje Frano Vićan koji se na ovaj način vratio nakon dugomjesečne pauze zbog ozljede. Vićan se odmah razbranio i dao dodatnu sigurnost Jugu CO koji po prvi put odlazi na dva pogotka prednosti. Najbolji hrvatski vratar do kraja utakmice je skupio čak 14 obrana.

No, usprkos dobroj igri Juga, Primorje se ne predaje. Početkom posljednje četvrtine Samir Barač postiže pogodak kojim Primorje dolazi na jedan pogodak zaostatka. Onda na scenu stupa Maro Joković koji s dva sjajna pogotka riješava utakmicu.

Jug sada u seriji vodi s 2-1, a četvrta utakmica se igra u nedjelju u Rijeci. Ukoliko i tada Dubrovčani pobijede, osvojiti će prvenstvo Hrvatske.

Pogotke na ovoj utakmici su postigli: Sutić 3, Joković 3, S.Sukno 2, Bušlje 1, Marković 1 i Obradović 1 za Jug CO te De.Varga 3, Barač 2, Krapić 1, Paškvalin 1 i Franković 1 za Primorje.